openlaw.pl
polskie prawo online
wybrany dokument: DobryKomornik
tu byłem: DobryKomornik
 Tematy:
  Komparatystyka Prawa
 postępowanie cywilne
  Postepowanie Karne
  Postepowanie Sadowoadmini...
 prawo cywilne
 prawo energetyczne
 prawo europejskie
 prawo gospodarcze
 prawo karne
  Prawo Kolizyjne
  Prawo Konstytucyjne
  Prawo Obce
 prawo pracy
 prawo prywatne międzynarod...
 prawo publiczne
  Prawo Socjalne
 prawo spółek
 teoria prawa
 Informacje:
 akty prawne
 artykuły
 dokumenty
 glosy
  Interpretacje Podatkowe
 kazusy
 komentarze
 leksykon openlaw.pl
 literatura
 mind-mapy
 opinie prawne
 orzecznictwo
 recenzje
 samorządy prawnicze
 schematy
 skróty
 skrypty
 wzory
 Adresaci:
 autor
  Grenzgaenger
 klient
  Radca Prawny
 student
 użytkownik
 wierzyciel

DobryKomornik.pl

serwis informacyjny openlaw.pl o pracy komorników w Polsce

uwaga!
Od 28 grudnia 2007 r. istnieje możliwość wyboru komornika z całej Polski. Więcej na ten temat w artykule Rzeczpospolitej.
na skróty:

inne przydatne adresy:

Dochodzenie praw przez wierzyciela jest w naszym kraju z reguły trudne i czasochłonne. Dlatego oczywistym jest, że po zakończeniu postępowania sądowego (prawomocnym) wyrokiem przyznającym wierzycielowi rację, oczekuje on szybkiego zaspokojenia roszczeń. Cel ten nie może zostać jednak osiągnięty, gdy dłużnik nie stosuje się do wyroku...

W takich wypadkach pomocy może udzielić rzetelny komornik, który podejmie kroki w celu wyegzekwowania wyroku. Odnalezienie komornika w najbliższej dla wierzyciela okolicy jest dość proste - wystarczy posłużyć się wyszukiwarką kancelarii Serwisu Samorządu Komorniczego. Nie pozwala to jednak stwierdzić, czy dany komornik pracuje rzetelnie i - przynajmniej w miarę możliwości - skutecznie. A doświadczenia nasze własne oraz innych osób wskazują na to, że istnieją znaczne różnice w sposobie świadczenia usług przez różnych komorników w naszym kraju.

Dlatego też w ramach portalu openlaw.pl powstał serwis dobrykomornik.pl, w którym użytkownicy mogą wzajemnie informować się o swoich doświadczeniach we współpracy z komornikami, którym powierzali egzekucję swoich roszczeń (lub roszczeń swoich klientów). Dzięki powstałemu w ten sposób wykazowi komorników wraz z opiniami o jakości ich pracy, zasady świadczenia usług przez komorników stają bardziej przejrzyste dla klienta.

znalazłeś błąd? popraw go!
chcesz coś dodać? zrób to!

Zapraszamy do udziału w tworzeniu serwisu - wszystkie serwisy openlaw.pl, do których należy również dobrykomornik.pl, nie są zwykłymi stronami internetowymi. dobrykomornik.pl lecz portalami typu WIKI. W zamyśle twórców są więc serwisami współtworzonymi przez samych użytkowników. W ten sposób każdy, kto dysponuje przydatnymi informacjami, może podzielić się nimi w bardzo łatwy i komunikatywny sposób. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie o funkcjonowaniu serwisu openlaw.pl.
Mamy również nadzieję, że sami komornicy docenią zalety uzyskanej w ten sposób ewaluacji swej pracy. Serwis dobrykomornik.pl ma na celu przede wszystkim honorowanie pracy rzetelnych fachowców, dla których ważne jest spełnienie oczekiwań klienta. Dzięki koncepcji serwisu (udział wszystkich użytkowników w tworzeniu jego treści) każdy komornik może dowiedzieć się o tym, jak jego pracę postrzega klient.

Ponadto serwis ma za zadanie przybliżyć czytelnikom pracę komornika po to, aby możliwe było zrozumienie, w jaki sposób wykonywane są czynności w zakresie egzekucji roszczeń. W tym celu zainicjowaliśmy dział zawierający informacje o pracy komornika, w których zamieszczamy zarówno opracowania jak i odnośniki do źródeł na ten właśnie temat.


CategoryWierzyciel
 
 komentarze [ukryj komentarze/edytor]
Witam serdecznie
Nigdy nie był potrzebny mi komornik lecz teraz chciałabym skożystać z jego usług. Czy ktoś mógłby mi kogoś polecić. Warszawa-Włochy. Pozdrawiam
-- GosiaLight (2012-03-22 11:33:55)
Pani komornik Ewa Młyńska nie przestrzega prawa uważa się za nietykalną straszy dzieci ma nie typowe sposoby na odzyskiwanie długów gospodarczych które są przedawnione ale dla pieniędzy wszystko pani zrobi.
-- ElzbietaKowalska (2012-08-31 23:13:53)
informacja prawna  |  regulamin  |  korzystanie z treści wyłącznie w oparciu o licencję openlaw.pl ©
Strona zosta�a wygenerowana w 0.0234 sekund