Spis treści A. Wyjaśnienie pojęć B. Określenie problemu na tle re... C. Nielegalny pobór energii w sy... D. Szczegóły regulacji NPE w pra... 1. Uprawnienia przedsiębiorstwa ... a. Uprawnienia operatora sieci n... b. Uprawnienia sprzedawcy energi... c. Uprawnienia dostawcy ciepła n... 2. Ogólne reguły i sankcje cywil... 3. Przepisy karne E. Podsumowanie Nielegalny pobór energiiregulacja w prawie niemieckimAutor: Prof. Dr. Wojciech Lisiewicz; artykuł w przygotowaniu A. Wyjaśnienie pojęć Energia = energia elektryczna i gaz, zgodnie z zakresem stosowania EnWG Dlatego rozporządzenia o przyłączeniu do sieci (NAV i NDAV) oraz o zaopatrzeniu podstawowym (gospodarstwa domowe, StromGVV i GasGVV) rozumiane są również jako takie wobec energii elektrycznej i gazu. Ciepło systemowe jest objęte opracowaniem tylko w takich przypadkach i w takim zakresie, jaki wyraźnie wskazano.
B. Określenie problemu na tle regulacji w polskim prawie energetycznym przepisy szczególne w polskim prawie energetycznym obowiązującym i w projekcie PE Kojarzona ze wskazanymi powyżej przepisami - ale nie tylko - tematyka istnieje również w prawie niemieckim. Przedmiotem niniejszego opracowania jest regulacja nielegalnego poboru energii (w dalszej części opracowania określanej w skrócie jako NPE) właśnie w prawie niemieckim. Celem nie jest tu jednak zgłębienie tego obejmującego różne prawne dyscypliny, przekrojowego tematu w każdym jego aspekcie. Autor pragnie jedynie przybliżyć pozycję tematyki na tle systematyki niemieckiego prawa i wskazać jedynie podstawowe, najistotniejsze z praktycznego punktu widzenia aspekty NPE z punktu widzenia niemieckiego prawa. C. Nielegalny pobór energii w systematyce prawa niemieckiego przegląd niemieckiego prawa energetycznego oraz miejsce przepisów o NPE w prawie niemieckim Systematyka regulacji NPE w niemieckim prawie, w szczególności:
D. Szczegóły regulacji NPE w prawie niemieckim 1. Uprawnienia przedsiębiorstwa energetycznego w prawie energetycznym
a. Uprawnienia operatora sieci na mocy NAV oraz NDAV 2. Ogólne reguły i sankcje cywilnoprawneb. Uprawnienia sprzedawcy energii na mocy StromGVV oraz GasGVV c. Uprawnienia dostawcy ciepła na mocy AVBFernwärmeV 3. Przepisy karne E. Podsumowanie Literatura- Alexander Peukert: "Sonstige Gegenstände" im Rechtsverkehr, http://www.mohr.de/index.php?id=175&tx_commerce_pi1[showUid]=5182∞- Britz/Hellermann/Hermes, Energiewirtschaftsgesetz. Kommentar, Monachium 2010 - Komentarze do niemieckiego kodeksu cywilnego (BGB) - Säcker red., Berliner Kommentar zum Energierecht, Berlin 2010 CategoryNPE
informacja prawna  |  regulamin  |  korzystanie z treści wyłącznie w oparciu o licencję openlaw.pl ©
Valid XHTML 1.0 Transitional∞  |  Valid CSS∞  | 
Powered by Wikka Wakka Wiki 1.1.6.3∞
|
Strona zosta�a wygenerowana w 0.1543 sekund
brak komentarzy do strony. [dodaj komentarz]